Pur Logo
Ponořte se do historie značky Pur. Již od roku 1951
1951

Zrození malého hrdiny

Mytí nádobí bylo vždy namáhavou domácí prací. Namáčení a mytí bylo součástí každého dne. V roce 1951 vyvinula dceřiná společnost Henkel Böhme Fettchemie pro německé hospodyňky malý zázrak: první Pril, původně v práškové podobě. Jeho úžasná čisticí schopnost a složení šetrné k pokožce mytí nádobí neuvěřitelně zjednodušilo. Nádobí rovnoměrně pokryté tenkou vrstvou vody rychle schlo. S koncem utírání nádobí nejenže se snížilo množství práce, ale zároveň se zvýšila hygieničnost.

1959

Pril – v  tekuté podobě

Po téměř deseti letech na trhu začaly být práškové prostředky stále více nahrazovány tekutými a Pril se stal průkopníkem i v této oblasti. Prostředek v tekuté podobě se ihned stal obrovským hitem a stejnou podobu si uchoval dodnes. A co je nejdůležitější – zjednodušilo se dávkování, a spotřebitelé tak mohli používat přesné množství tekutého prostředku na mytí – obrovský krok směrem ke zlepšení udržitelnosti.

1965

Pril Handmild

V roce 1965 by uveden na trh revoluční PrilHandmild („šetrný k pokožce“) – první prostředek na mytí nádobí speciálně vyrobený pro suchou a citlivou pokožku rukou. Do té doby většina spotřebitelů při mytí nádobí musela používat rukavice. Nyní již nebyly potřeba.

1994

Pur Balsam

V České republice byl poprvé uveden na trh ruční čistící prostředek na nádobí vhodný pro citlivou pokožku – Pur Balsam. Brzy poté se stal jedním z nejúspěšnějších výrobků značky Pur vůbec.

Obrovské popularity u nás dosáhly prostředky s Aloe Vera a minerály Pur Balsam, a to díky spojení šetrnosti k pokožce a účinnosti při odstraňování nečistot a mastnoty.

2008

Pur F52

Pur přichází s novou aktívní složkou F52. Nový Pur, díky ní, přitahoval mastnotu jako magnet a zanechával dokonale čisté, lesklé hrnce, pánve a talíře.

F52 byla nová účinná technologie pro mytí nádobí v ruce, kterou vyvinuli ve společnosti Henkel.

2014

Pur Duo Power

V roce 2014 se na trhu objevil Pur Duo Power, díky kterému je mytí nádobí ještě snazší než kdykoli dříve – první tekutý prostředek na mytí nádobí, který účinně odstraní nejen mastnou, ale i škrobový povlak. Nové složení obsahuje enzymy, které proniknou do molekul škrobu a rozpustí odolné připečené zbytky těstovin, brambor, rýže a dalších škrobových potravin.

2014

Pur Gold

Henkel představuje čistící prostředek Pur Gold – nejsilnější prostředek v historii značky Pur. Nejodolnější mastné skvrny, zaschlé zbytky jídla i škrobový povlak díky novému Pur Gold zmizí v nejkratším čase a s minimální námahou.

To vše díky dvojité koncentraci a hustší struktuře s enzymy a aktivními složkami, které usnadňují rozpouštění.

2016

Pur Power Double Decruster

Nyní je čas rozloučit se s namáhavým a časově náročným mytím nádobí! Společnost Henkel představuje novou řadu Pur Power Double Decruster - inovativní produkt v kategorii ručního mytí nádobí, který je schopen poskytnout úlevu od obtížích při mytí nádobí. Je vysoce účinný nejen proti mastnotě ale hravě si poradí i s připáleninami a zaschlými zbytky.